Teleskopik Road Blocker

Teleskopik Yol Blokaj Sistemi, Teleskopik Road Blocker Sistemi

Teleskopik Yol Blokaj Sistemi Nedir?

 

Teleskopik Road Blocker Sistemi kazı sıkıntısı olan lokasyonlarda, fazla derine inilemeyen yerlerde kullanılması için tasarlanmış Road Blocker modelidir, Yerden Yükselen Yol Bloğu kademeli açılarak yerden 50cm yüksekliğe ulaşır. Teleskopik bir başka değişle yelpaze tip Road Blocker için 30 cm’lik kazı derinliği yeterlidir. Metal yapısı ve dayanımı Suikast tip Road Blocker ile aynı olan Yelpaze tip road blocker sipariş üzerine üretilmektedir.

Teleskopik Yol Blokaj Sistemi

Teleskopik Yol Blokaj Sistemi

Teleskopik Yol Blokaj Sistemi Teknik Özellikleri :
  • Teleskopik Road Blocker Sisteminin 2 – 3 – 4 – 5 – 6 metrelik modelleri vardır.
  • Teleskopik Yol Blokaj Sistemi açıkken yerden yüksekliği 50 cm’dir.
  • Hidrolik pistonlar Hidrolik hortumlarla Ünitesine bağlanır.
  • Road Blocker Ünitesi Motor, Yağ Tankı, Elektronik Pano ve Valflerin bulunduğu saç kabindir.
  • Teleskopik Yol Blokaj Sistemi 380V Trifaze enerji ile çalışmaktadır.
  • Firmamıza özel ayrıntılı Teknik bilgi için Uzman kadromuz ile görüşebilir ürün şartnamesini temin edebilirsiniz.
UYGULAMA ŞEKLİ

Zemin, Teleskopik Yol Blokaj Sistemi metrajına göre 40cm kazı derinliği ile kazılır, 5-7 cm kalınlığında terazide beton zemin oluşturulur. Teleskopik Yol Blokaj Sistemi beton zemine oturtulduktan sonra saplamalar ile sabitlenir. Hidrolik bağlantıları yapılır ve mümkünse c30 beton ile etrafı doldurulur. Ünite bölümünde sistemin hidrolik bağlantıları tamamlanır. 380V Trifaze enerji verilerek testleri yapılır.

KULLANIM ŞEKLİ

Sistem Uzaktan Kumanda Sistemi ile kullanılabilmektedir. (Ürün standartında Sinyal alıcı mevcuttur) İsteğe bağlı olarak sistem, Güvenlik kulübesinden buton kontrollü, Abone Sistemi prensibiyle çalışan Kartlı geçiş sistemi, HGS Hızlı Geçiş Sistemi veya Plaka Okuma Sistemi ile entegre çalışabilmektedir.

Firmamız Road Blocker, Mantar Bariyer ve Hidrolik Tuzak Sistemlerinde Bariyer Senkronizasyonu önermektedir. Bariyer Sistemi ile senkronize çalıştırılması çok daha güvenli bir geçiş imkanı sağlamaktadır. Senkronize çalışmada sistem şu şekilde çalışmaktadır; Giriş yönünde öncelikli olarak Road Blocker veya Hidrolik Tuzak veya Mantar Bariyer inişini gerçekleştirir, sistem gömüldükten sonra Bariyer açılarak araçlara güvenli geçiş izni sağlar. Araç geçtikten sonra öncelikle Bariyer Sistemi kapanır akabinde Road Blocker veya Hidrolik Tuzak veya Mantar Bariyer Sistemi zemin üstüne yükselir. Bu uygulama şekli çarpalardan kaynaklı problemlerinde önüne geçmektedir.

GÜVENLİK

İncelemekte olduğunuz Teleskopik Yol Blokaj Sistemi Uyarı Levhalarıyla birlikte uygulanması gerekilen bir ürün çeşitidir. (Dikkat! Hidrolik Yol Bloğu v.b.)

KULLANIM YERLERİ

Konsolosluk araç giriş noktaları, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlık Binaları, Askeri Alan ve Üs girişleri, Banka Genel Müdürlük binaları gibi yüksek güvenlik gerektiren yerlerde üst seviye güvenlik unsuru olarak kullanılabilir.

Comments are closed.