Hidrolik Tuzak – Mekanik Kapan

Hidrolik Tuzak, Kurt Kapanı

Hidrolik Tuzak Mekanik Kapan

 

Hidrolik ve Mekanik Tuzak sistemleri kazı derinliği yetersiz ve yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılabilecek Hidrolik bir sistemdir, Road Blocker Sistemlerinden farklı olarak 30 cm yüksekliğindeki çelik bıçaklarıyla aracın alt kısmını parçalar ve ağır hasar verir, araç ilerleyemeyecek kadar parçalanır. Hidrolik Tuzak Sistemi 2-3-4-5-6 metrelik olabilir, Hidrolik ünitesinden (Kontrol paneli) gelecek komuta göre bıçaklar aşağıya veya yukarıya hareket eder.

Hidrolik Tuzak

 

Hidrolik Tuzak Sisteminin ölçüleri aşağıdaki gibidir.

ÖlçülerHidrolik Mekanik Tuzak

 

Uygulama Şekli

Zemin, Hidrolik Tuzak metrajına göre 40cm kazı derinliği ile kazılır, 5-7 cm kalınlığında terazide beton zemin oluşturulur. Hidrolik Tuzak beton zemine oturtulduktan sonra saplamalar ile sabitlenir. Hidrolik bağlantıları yapılır ve mümkünse c30 beton ile etrafı doldurulur. Ünite bölümünde sistemin hidrolik bağlantıları tamamlanır. 380V Trifaze enerji verilerek testleri yapılır.

Kullanım Şekli

Sistem Uzaktan Kumanda Sistemi ile kullanılabilmektedir. (Ürün standartında Sinyal alıcı mevcuttur) İsteğe bağlı olarak sistem, Güvenlik kulübesinden buton kontrollü, Abone Sistemi prensibiyle çalışan Kartlı geçiş sistemi, HGS Hızlı Geçiş Sistemi veya Plaka Okuma Sistemi ile entegre çalışabilmektedir.

Firmamız Road Blocker, Mantar Bariyer ve Hidrolik Tuzak Sistemlerinde Bariyer Senkronizasyonu önermektedir. Bariyer Sistemi ile senkronize çalıştırılması çok daha güvenli bir geçiş imkanı sağlamaktadır. Senkronize çalışmada sistem şu şekilde çalışmaktadır; Giriş yönünde öncelikli olarak Road Blocker veya Hidrolik Tuzak veya Mantar Bariyer inişini gerçekleştirir, sistem gömüldükten sonra Bariyer açılarak araçlara güvenli geçiş izni sağlar. Araç geçtikten sonra öncelikle Bariyer Sistemi kapanır akabinde Road Blocker veya Hidrolik Tuzak veya Mantar Bariyer Sistemi zemin üstüne yükselir. Bu uygulama şekli çarpalardan kaynaklı problemlerinde önüne geçmektedir.

Güvenlik

İncelemekte olduğunuz ürün Uyarı Levhalarıyla birlikte uygulanması gerekilen bir ürün çeşitidir. (Dikkat! Tuzak var. v.b.)

Kullanım Yerleri

Konsolosluk araç giriş noktaları, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlık Binaları, Askeri Alan ve Üs girişleri, Banka Genel Müdürlük binaları gibi yüksek güvenlik gerektiren yerlerde üst seviye güvenlik unsuru olarak kullanılabilir.

Hidrolik Tuzak, Hidrolik Kapan, Mekanik Tuzak, Mekanik Kapan, Hidrolik Kurt Kapanı, Mekanik Kurt Kapanı, Hidrolik Tırnak, Ters geçişleri engelleyen sistem

Comments are closed.